9.sınıf öğrencilerine moral ve motivasyon ziyareti

Bu yıl 9.sınıfa başlayan öğrencilerini ziyaret eden İlçe Milli Eğitim Müdürü İdris Kabahasanoğlu, öğrencilerle sohbet ederek moral ve motivasyon veriyor.

9.sınıf öğrencilerine moral ve motivasyon ziyareti

Eğitimde aile kültürü anlayışı içerisinde çalışmalarını sürdüren Of İlçe Milli Eğitim Müdürü İdris Kabahasanoğlu okul ve kurum ziyaretlerini ara vermeden sürdürüyor.  Farklı kategorilerde gerçekleştirilen ziyaretler eğitim başarısına olumlu bir şekilde yansıyor.

 

Müdür Kabahasanoğlu bu yıl 9.sınıfa başlayan öğrencilerle buluşarak onlarla sohbet ederek, onlara hayatta başarılı olmak bazı hatırlatmalarda bulunarak moral ve motivasyon vermeye çalıştı.

 

Of İlçe Milli Eğitim Müdürü İdris Kabahasanoğlu 9 sınıf öğrencilerine okullarında ziyaret ederek onlara yaptığı sohbette, “Öncelikli olarak okullarımızı tercih ettiğiniz için hepinizi tebrik eder, başarılar dilerim. Sevgili gençler, başarılı olmak için şu dört unsuru asla unutmayın. 1-mutlaka bir hedefiniz olmalı şimdiden ne olacağınıza karar vermelisiniz. 2-Sorumluluğunuz olmalı; kendinize, ailenize, ülkenize ve sizlerden yardım bekleyen dünya mazlumlarına karşı sorumlu olduğunuzu unutmamalısınız. 3-Disiplinli olarak neyi, nerede ne zaman yapacağınızın bilincinde olmalısınız. 4-Sabırlı olmak da başarı için

en önemli bir faktörlerden biridir. Tüm zorluk ve kötü giden olaylara karşı sabırlı olmalısınız. Çıktığınız bu yolda arkadaş faktörü de ayrı bir önem taşıyor.  Bir de arkadaşlarınıza dikkat etmelisiniz. Yalan söyleyen, paranız için sizinle arkadaş olan, hayata hep olumsuz bakan, işi düştüğünde sizi arayan, ait olduğu sosyal statüsü ile övünen ve onunla var olmaya çalışan insanlarla arkadaşlık etmeyin.  Onlardan size fayda değil zararı gelir. Bunlara dikkat ederseniz hayatta mutlu ve başarılı olursunuz.” diyerek düşüncelerini ifade etti.

 

Of İlçe Milli Eğitim Müdürü İdris Kabahasanoğlu öğrencilere her zaman yanlarında olduklarını belirterek başarılar diledi.

Of Ajans

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner15

banner16

banner20

banner19

banner22

banner21